MAIN-COURANTE ANNEE 2015
Attività
'

10 Ghjennaghju : Pasqua Pifania

16 Ghjennaghju: Via Stella - reportage radio et musée

4 Ferraghju : musée: association Lueur d'espoir

17 Ferraghju : Assemblea generale

24 Marzu : musée - association connaissance corse

27 Marzu: musée: école Marcellesi

15 apriile: musée: ERASMUS

18 aprile : musée: Lycée Fesch

20 Aprile: musée: école Figarella

28 Aprile: conférence de Petru Santucci

17 Maghju: musée: école de Vescovato

19 Maghju: scontru cù Antoine Ciosi

25 Maghju: école de Monticellu

25 Maghju: girandella di a lingua in Bastia

28 Maghju: Collège de Porto Vecchio

30 Maghju: musée et cathédrale: Corse de Montpellier

4 Ghjugnu: Mostra "Les poilus" - collège de Cervioni

7 Ghjugnu: ghjustra di mora - collèges Cervioni et Folelli

12 Ghjugnu: ghjurnata immersione cù a scola di Cervioni

15 Ghjugnu: Girandella di a lingua in Corti 

22 Ghjugnu: fête du jeu à Folelli

30 Ghjungnu: ghjurnata d'immersione cù Natalina Figarella

3 Lugliu: musée: CCAS de Propriano

3 Lugliu: langue et culture corses à l'OTCV

23 Aostu: ghjurnata di l'Adecec

24 Sittembre: Via Stella: reportage langue corse et numérique

 


Voce Nustrale
'

10 Janvier : Patrizia Poli spettaculu

12 Janvier : Emissione I bastiacci avec Patou, Jojo Bonavita

13 Janvier : Pascal Boucher associu Ici on Donne

19 Janvier : Dédé Sekli Cd Mixed Colors

19 Janvier : Emissione I Bastiacci

20 Janvier : Paul Turchi Duriani : Pirru è ricuccata

26 Janvier : Emissione I bastiacci

30 Janvier : Gregory Bosq associu les Gants du Coeur

2 Fevrier : Emissione I bastiacci

7 Fevrier : Santa Micheli Associu di i cummercianti di Bastia

9 Fevrier : Emissione I bastiacci

16 Fevrier : Jiji Durand  Sport Fitness

17 Fevrier : Scola Marina d'Osari

20 Fevrier : Prisentazione Match du Coeur avec Gregory Bosq

23 Fevrier : André Flori associu Corsica Genealugia

26 Fevrier : Eloise Casanova centre Culturel Alboru

27 Fevrier : Iviu Pasquali Guardia Corsa Papale

28 Fevrier : Marianna Calandrini  Simu tutti turchini

05 Mars : Daniel Vincensini prisentazione cuncerti

06 Mars : Emissione Oliu essenziale

07 Mars : Mathieu Aine  Mostra di ritrattu

07 Mars : Battista Acquaviva  

07 Mars : Emissione oliu essenziale cù Nicole ENC

09 Mars : Alain Leray Urione 

09 Mars : Emissione oliu essenziale ENC

10 Mars : Emissione oliu essenziale ENC

12 Mars : Lumache corse

14 Mars : Associu Sapore è Odore

16 Mars : Antoine Marielli Diana di L'Alba

17 Mars : Patrizia Gattacecca prisentazione discu Terra nostra

27 Mars : Confrérie di a Valle di u Prunelli (settimana santa) Ghjuvan Pà Satgia

28 Mars : Confrerier Santa Croce di San fiurenzu (Rumanu Giorgi) è Christophe Boccheciampe prete di a Valle di u Prunelli è riva sudu

29 Mars : Olivier Culioli (Parochja di Corti) è Paul Turchi Duriani cunfraterna Santa Croce in Bastia

17 avril Anais au poney d'Eden

4 juin : Robert Chantereau

13 juin : Aldo Lomonaco 

 3 septembre : Marie Louis Chipponi Chateau association couvent d'Alesani

4 septembre : Antoine Marielli Libru buccate, scappate è detti 

7 septembre : compagnie Mines de rien : trapeze et cirque Santa Maria Poggio

7 septembre : Ingrid Puccio : ecole de danse Art et Sport